"Müqavilələrin icrası, mübahisələrin həlli, müəssisənin bağlanması və müflisləşmə, məhkəmə sistemi və hüququn aliliyi" mövzusunda təqdimat
Müqavilələrin icrası, mübahisələrin həlli, müəssisənin bağlanması və müflisləşmə, məhkəmə sistemi və hüququn aliliyi üzrə aparılmış islahatlar
5 Aprel, 2019-cu il tarixində “Dövlət-Biznes Dialoqu Platforması və Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın yeni internet Portalının təqdimatı" ilə bağlı keçirilən tədbirdə "Müqavilələrin icrası, mübahisələrin həlli, müəssisənin bağlanması və müflisləşmə, məhkəmə sistemi və hüququn aliliyi"  Azərbaycan Respublikası ədliyyə nazirinin müavini,  "Müqavilələrin icrası, mübahisələrin həlli, müəssisənin bağlanması və müflisləşmə, məhkəmə sistemi və hüququn aliliyi" işçi qrupunun rəhbəri məhkəmə sistemi sahəsində həyata keçirilən islahatlar, elektron məhkəmə sistemi haqqında təqdimat edib.

Presentation on “Contract Implementation, Settlement of Disputes, Closure and Bankruptcy of an Enterprise, Judicial System and the Rule of Law”
Müqavilələrin icrası, mübahisələrin həlli, müəssisənin bağlanması və müflisləşmə, məhkəmə sistemi və hüququn aliliyi üzrə aparılmış islahatlar
During the event conducted in connection with the “Presentation of Public-Private Dialogue Platform and New Internet Portal of the Commission on Business Environment and International Ratings”  on April 5, 2019, Deputy Minister of Justice of the Republic of Azerbaijan and Head of the Working Group on “Contract İmplementation, Settlement of Disputes, Closure and Bankruptcy of an Enterprise, Judicial System and the Rule of Law” delivered the presentation about reforms carried out in the judicial system and electronic court system.