“Azərbaycan Respublikası Mülki Məcəlləsinin təkmilləşdirilməsi” işçi qrupunun növbəti görüşü keçirilib
“Azərbaycan Respublikası Mülki Məcəlləsinin təkmilləşdirilməsi” işçi qrupunun üzvlərinin 14.02.2024-cü il tarixində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda hibrid formatda növbəti görüşü keçirilmişdir.
Görüşdə Azərbaycan Respublikası Mülki Məcəlləsinin 1-ci fəsli üzrə hazırlanmış Konsepsiya sənədinin layihəsi müzakirə edilmişdir. Layihə maraqlı tərəflərin (Mülki Məcəllənin 1-ci fəslini tətbiq edən və ya belə tətbiqə məruz qalan subyektlərin) və işçi qrupun üzvlərinin təqdim etdikləri rəylər nəzərə alınmaqla Hüquqi Ekspertiza və Qanunvericilik Təşəbbüsləri Mərkəzi tərəfindən hazırlanmışdır.
İşçi qrupun rəhbəri, Hüquqi Ekspertiza və Qanunvericilik Təşəbbüsləri Mərkəzinin İcraçı direktoru Samir Mahmudov ilk əvvəl layihəni iclasda iştirak edən işçi qrupun üzvlərinə təqdim etmişdir. Daha sonra layihə ilə əlaqədar üzvlərin əlavə təklifləri müzakirə edilmiş və sualları cavablandırılmışdır.
Yekunda işçi qrupun üzvlərinin layihəyə dair əlavə rəy və təkliflərinin yazılı qaydada 01.03.2024-cü il tarixinədək təqdim edilməsi qərara alınmışdır.

On February 14, 2024, the next meeting of the members of the Working Group on “Improving the Civil Code of the Republic of Azerbaijan” was held in a hybrid format at the Institute of Law and Human Rights.
During the meeting, the draft Concept Document prepared for Chapter 1 of the Civil Code of the Republic of Azerbaijan was discussed. The draft had been prepared by The Center for Legal Examination and Legislative Initiatives, considering the feedback submitted by interested parties (subjects applying Chapter 1 of the Civil Code or affected by such application) and members of the working group.
Samir Mahmudov, Head of the Working Group and Executive Director of The Center for Legal Examination and Legislative Initiatives, first presented the draft to the working group members participating in the meeting. Subsequently, additional proposals from the members regarding the draft were discussed, and their questions were answered.
In conclusion, it was decided that additional feedback and proposals from the working group members regarding the draft should be submitted in writing by March 1, 2024.