“Səhiyyə sistemi” işçi qrupunun video-konfrans formatında növbəti iclasının keçirilməsi planlaşdırılır
Başlama vaxtı: 28.08.2026 15:00
Bitmə vaxtı: 28.08.2026 16:15
28 avqust 2026-cı il tarixində saat 15.00-da Azərbaycan Respublikasının Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasının “Səhiyyə sistemi” işçi qrupunun video-konfrans formatında növbəti iclasının keçirilməsi planlaşdırılır.
Növbəti iclas“Səhiyyə sistemi” işçi qrupunun 2026-cı il üzrə Fəaliyyət Planının 1-ci yarımilinin yekunlarına həsr olunacaqdır. Həmçinin, Naxçıvan Muxtar Respublikasında səhiyyə sahəsində mövcud problemlərin müzakirəsi və İşçi qrupun 6 aylıq fəaliyyətinin təhlilinin təqdim edilməsi nəzərdə tutulmuşdur.
Səhiyyə sahəsində rəqəmsallaşma ilə bağlı həllər, İSİM tərəfindən hazırlanmış mobil əlavələr və elektron resurslar barədə məlumatlandırılma da iclasın gündəliyinə salınmışdır.

The next meeting of the Healthcare System Working Group is scheduled to be held via videoconference
The next meeting of the Healthcare System Working Group of the Commission on Business Environment and International Ratings of the Republic of Azerbaijan is scheduled to be held via videoconference on August 28, 2026, at 3:00 p.m.
The next meeting will be dedicated to the results of the 1st half of the Action Plan for 2026 of the "Health System" working group. It is also planned to discuss current problems in the healthcare sector in the Nakhchivan Autonomous Republic and present an analysis of the results of the working group's work for 6 months.
Information about digitalization solutions in the healthcare sector, mobile applications, and electronic resources developed by ISIM was also included in the meeting's agenda.