04 iyul 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın Fiziki infrastruktur üzrə İşçi qrupunun növbəti iclası keçirilmişdir.
İclas Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini, işçi qrupunun rəhbəri Cavid Qurbanovun sədrliyi ilə keçirilmişdir. Qrupun 2023-cü il üçün Fəaliyyət Planının icrası ilə bağlı görülmüş işlərə dair hesabatlar dinlənilmiş, həmçinin ilin sonuna qədər icra olunmalı tapşırıqlar barədə məlumatlar təqdim edilmiş, icra prosesinin sürətləndirilməsi və optimallaşdırılması ilə bağlı müvafiq tövsiyələr verilmişdir.
Aparılmış müzakirələrə uyğun olaraq qarşıda duran məsələlərin həlli ilə bağlı müvafiq qərarlar alınmışdır.
İclasda işçi qrupun üzvü olan dövlət qurumlarının və ictimai təşkilatların nümayəndələri, həmçinin Komissiyanın Katibliyi təmsil olunmuşdur.

On July 4, 2023, the Working Group on Physical Infrastructure, a part of the Commission for Business Environment and International Ratings of the Azerbaijan Republic, convened its annual meeting. Chaired by Mr. Javid Gurbanov, Deputy Minister of Digital Development and Transport and head of the working group, the meeting witnessed insightful discussions on key agenda items. Here are the highlights:
During the meeting, the attendees received comprehensive reports on the progress made in implementing the Group's Action Plan for 2023. Additionally, crucial information pertaining to pending tasks and their anticipated completion by the end of the year was presented.
The productive deliberations culminated in the adoption of important decisions aimed at resolving the pending issues effectively.
The meeting brought together representatives from various state institutions, public organizations, and members of the working group as well as the Secretariat of the Commission.