14 sentyabr 2023-cü il tarixində İqtisadiyyat Nazirliyi, Dövlət Turizm Agentliyi, Dövlət Statistika Komitəsi, Dövlət Vergi Xidməti, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi, Hüquqi Ekspertiza və Qanunvericilik Təşəbbüsləri Mərkəzi və SİAR Research and Consulting Groupun nümayəndələrinin iştirakı ilə İşçi Qrupunun 2023-cü il üzrə Fəaliyyət Planının İqtisadiyyat Nazirliyinə aid bəndlərinin, həmçinin Fəaliyyət Planında qısamüddətli kirayə evləri ilə bağlı Dövlət Turizm Agentliyinə aid bəndin icra vəziyyətinin müzakirəsi məqsədilə iclas keçirilmişdir.
İclas zamanı fəaliyyət planının icrası ilə bağlı təqdim olunmuş yarımillik hesabatlar və icra vəziyyətinin qiymətləndirmə nəticələri ətrafında fikir mübadiləsi aparılmış, tədbirlərin icrası istiqamətində müvafiq təkliflər səsləndirilmişdir.
Sonda işçi qrupunun 2023-cü il üzrə Fəaliyyət Planının icrası çərçivəsində Komissiyaya təqdim olunacaq təkliflərin müvafiq hesabat nümunəsinə uyğun olması, təkliflərin konkretləşməsi, həmçinin, 2023-cü ildə icrası nəzərdə tutulan tapşırıqların icrasının vaxtında yekunlaşması vurğulanmışdır.

With the participation of the representatives of the Ministry of Economy, State Tourism Agency, State Statistics Committee, State Tax Service, Small and Medium Business Development Agency, Center for Legal Expertise and Legislative Initiatives and SIAR Research and Consulting Group the meeting was held to discuss the status of activities implemented by the Ministry of Economy and activities related with the short-term rentals implemented by the State Tourism Agency in the 2023 Action Plan of the Working Group.
During the meeting, opinions were exchanged on the semi-annual reports and evaluation results of the Action Plan, and relevant proposals put forward for the implementation of the Action Plan.
At the end, making concrete proposals for the Commission in according with the revenant report template, and timely completion of the activities of the 2023 Action Plan are emphasized.