24 noyabr tarixində İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən hazırlanmış “İnnovasiya fəaliyyəti haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanun layihəsinin müzakirə edilməsi məqsədilə “Texnologiya və innovasiyalar” işçi qrupu çərçivəsində onlayn formatda iclas keçirilib.
İclasda işçi qrupun rəhbərliyi, İqtisadiyyat Nazirliyi, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi, Əqli Mülkiyyət Agentliyi, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi və digər dövlət qurumlarının məsul şəxsləri iştirak ediblər.
İclasda qanun layihəsi ilə bağlı təkliflər səsləndirilmiş və layihənin təkmilləşdirilməsi məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyinin səlahiyyətli nümayəndələrinə suallar verilmişdir.
Eyni zamanda, işçi qrupun üzvlərinin rəy və təkliflərinin nəzərə alınması məqsədilə qanun layihəsinə işçi qrupun üzvləri tərəfindən münasibət bildirilməsi barədə müvafiq tapşırıq verilib.

On November 24, an online meeting was held within the "Technology and Innovations" working group to discuss the draft Law of the Republic of Azerbaijan "On Innovation Activities" prepared by the Ministry of Economy.
The meeting was attended by the head of the working group, the Ministry of Digital Development and Transport, the Ministry of Economy, the Ministry of Science and Education, the Intellectual Property Agency, the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication and other government agencies.
Questions to the draft law raised at the meeting were answered by the authorized representatives of the Ministry of Economy.
At the same time, it was suggested that the members of the working group will provide more detailed opinion on the draft law.