Biznes mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın “Səhiyyə sistemi “işçi qrupunun növbəti iclası 30 dekabr 2023-ci il tarixində, saat 11.00-da video- konfrans formatında keçirilmişdir.
Görüşdə işçi qrupunun əvvəlki iclasının Protokolunda qərara alınmış tədbirlərin icra vəziyyəti barədə geniş məlumatlar təqdim olundu. Bununla yanaşı olaraq, 2023-cü il üzrə Fəaliyyət Planı istiqamətində görülmüş işlərin effektivliyinin monitorinqinə dair təkliflər dinlənilmiş və 2024-cü il üzrə görüləcək tədbirlərlə bağlı yeni Fəaliyyət Planı layihəsi geniş şəkildə müzakirə olunmuşdur.
Nazir müavini R.İsmayılovun sədrliyi ilə keçirilmiş tədbirdə Səhiyyə sistemi ” işçi qrupu nümayəndələri tərəfindən aktiv şəkildə müzakirələr aparılmış və növbəti addımlar müəyyən olunmuşdur.

The next meeting of the Working Group “Health System “Of The Commission on business environment and international ratings was held on December 30, 2023 at 11.00 in the format of a video conference.
At the meeting, detailed information was presented on the progress of implementation of measures adopted in the minutes of the previous meeting of the working group. At the same time, proposals for monitoring the effectiveness of the work done towards the action plan for 2023 were heard and the draft new action plan for measures to be taken for 2024 was widely discussed.
At the event, chaired by Deputy Minister R. Ismailov, representatives of the "Health Care System" working group actively discussed and determined the next steps.